Związek Kynologiczny w Polsce
Oddział Katowice

ul. Kościuszki 42, 40-048 Katowice
tel. 32 494 48 95, 32 494 48 23, e-mail: info@zkwp.katowice.pl

XXVII MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH POD PATRONATEM FCI*

Wystawa o tytuł ZWYCIĘZCY POLSKI 2024

Międzynarodowa wystawa psów rasowych organizowana przez ZKwP** Oddział w Katowicach, to jedna z największych imprez kynologicznych w Polsce. W ciągu dwóch dni w nowoczesnej i przestronnej hali ARENA PreZero w Gliwicach, będzie można zobaczyć kilka tysięcy najpiękniejszych przedstawicieli psów rasowych z całego świata.

Kiedy najlepiej przyjść na wystawę?

Jeśli chcą Państwo zobaczyć psy wybranych ras, to najlepiej sprawdzić, kiedy będą prezentowane w Planie Sędziowania.

  • W sobotę 10 lutego 2024 r. – teriery, jamniki, szpice, psy północy i rasy pierwotne, spaniele, retrievery i psy wodne oraz cała rzesza psów ozdobnych i do towarzystwa,
  • W niedzielę 11 lutego 2024 r. – zobaczymy owczarki i psy pasterskie, psy obronne i dogowate, pinczery, sznaucery, gończe i posokowce, wyżły oraz charty.

Szczegółowy wykaz ras wraz z godziną prezentacji i numerem ringu znajdą Państwo w Planie Sędziowania

Aby zobaczyć jak najwięcej ras psów trzeba poświęcić na zwiedzanie wystawy kilka godzin, zwracając uwagę, że inne rasy psów będą wystawiane w sobotę a inne w niedzielę. Rasy będą prezentowane na 20 ringach rozmieszczonych na terenie Areny. Konkurencje w ringach odbywać się będą codziennie od godziny 10:00 do około 15:00.

Najpiękniejsze psy wystawy zobaczymy na konkurencjach finałowych każdego dnia od godziny 15:30.

Wystawę zwieńczy wybór tego najpiękniejszego z najpiękniejszych, czyli Best in Show w trakcie konkurencji finałowych w niedzielę.

Konkurencje finałowe to:

  • Konkurs Młodego Prezentera, (Junior Handling) – to konkurencja w której ocenia się nie psy, ale sztukę wystawiania psów przez młodych wystawców.

Wybory:

  • Najpiękniejszych weteranów – spośród psów, które mają ukończone 8 lat;
  • Najlepszych psów użytkowych – spośród psów, który są używany zgodnie z predyspozycją rasy: pracują na polowaniach, w zaprzęgach, przy pilnowaniu lub wypasie zwierząt, tropieniu lub biorą udział w zawodach posłuszeństwa;
  • Najpiękniejszych młodszych szczeniąt – spośród naszych najmłodszych milusińskich w wieku 4-6 miesięcy;
  • Najpiękniejszych szczeniąt – spośród starszej grupy szczeniąt w wieku 6-9 miesięcy
  • Najpiękniejszych juniorów – wschodzące gwiazdy wystawowe w wieku 9-18 miesięcy,
  • Wybór najpiękniejszego psa z ras polskich – mamy sześć polskich ras, z których jesteśmy dumni
  • Wybór najpiękniejszego psa wystawy (Best In Show) – czyli tego najpiękniejszego, najlepiej zaprezentowanego psa spośród paru tysięcy psów.

Psy, oceniać będzie zespół wybitnych sędziów z Polski i z zagranicy.

Czy na wystawie można kupić psa?

Nie można. Na wystawie handel psami jest zakazany, ale można spotkać się z hodowcami i uzyskać informacje pozwalające na nabycie wymarzonego pupila. Informacji takich udzieli również nasze Biuro Oddziału ZKwP, które mieści się w Katowicach przy ul. Kościuszki 42.
Strona www Oddziału Katowice

Czy na wystawie można zrobić zakupy?

Każdego dnia będzie można dokonać zakupów dla naszych czworonożnych pupili na doskonale zaopatrzonych stoiskach handlowych, które umieszczone będą na 1 piętrze hali PreZero ARENA.

Czy można przyjść z własnym psem?

Niestety nie. Dla bezpieczeństwa i komfortu Państwa i wystawców. Na terenie wystawy mogą przebywać wyłącznie psy uczestniczące w wystawie. Psy te są obeznane z atmosferą wystawy, posiadają wymagane szczepienia i są trzymane w warunkach, które zapewniają im bezpieczeństwo i komfort.

Per analogiam – nie idziemy do filharmonii z własną trąbką 😉

Czy można przyjść z dziećmi?

Oczywiście tak. To wspaniałe doświadczenie dla naszych pociech. Należy jednak pamiętać, że nie każdy pies lubi być głaskany przez obce osoby i przed kontaktem z psem trzeba zapytać właściciela o pozwolenie.

Gdzie można kupić bilety?

Bilety dostępne będą codziennie w kasach PreZero Areny przy wejściu E w dniach trwania imprezy od godziny 8:00. Płatność gotówką, kartą, blikiem. Ceny biletów: 25 zł bilet normalny, 15 zł bilet ulgowy.


*FCI - Fédération Cynologique Internationale - Międzynarodowa Federacja Kynologiczna zrzeszająca 97 członków i partnerów kontraktowych (po jednym z każdego kraju).  Więcej informacji na stronie www.fci.be

**ZKwP - Związek Kynologiczny w Polsce, Członek FCI - jedyna organizacja w Polsce, której rodowody są honorowane na całym świecie.

 

Wybierz swój język