Związek Kynologiczny w Polsce
Oddział Katowice

ul. Kościuszki 42, 40-048 Katowice
tel. 32 494 48 95, 32 494 48 23, e-mail: info@zkwp.katowice.pl

Zapraszamy w sobotę 13 maja br. o godz. 10.00 na wykłady praktyczne
z zakresu:
- Dr n. wet. Marcin Bojarski – specjalista chirurg, radiolog, absolwent Wydziału Weterynaryjnego Akademii Rolniczej w Lublinie, poprowadzi spotkanie o pierwszej pomocy dla psów. Zakres obejmuje zagadnienia: jak monitorować czynności życiowe psa, istotność obserwowanych zmian, objawów, jak przygotować się do doraźnej pomocy w razie konieczności, jakie informacje będą ważne dla lekarza, jak zgłaszać nagły wypadek, doraźna pomoc (rany, krwotoki, udar cieplny, najczęstsze zatrucia, ukąszenie przez żmiję, odczyny alergiczne, ciało obce w jamie ustnej, uraz gałki ocznej, omdlenia, utrata świadomości - w tym podstawowe dane na temat resucytacji, napady drgawkowe).
- Maryla Wic - asystent kynologiczny, mener i hodowca - od godziny 12.30 - lekcja dla przewodników jak nauczyć psa chodzenia na luźnej smyczy.
Zapisy do 9 maja na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Strzelnica myśliwska, ul. Zwycięstwa 2, 41-103 Siemianowice Śląskie.
Wykład dr. Bojarskiego jest płatny - 30 zł dla członków Oddziału Katowice ZKwP i 50 zł dla członków z innych oddziałów. Serdecznie zapraszamy 🙂